Hvězdy popu, které jsme milovali | Nakladatelství a knižní vydavatelství Petr Prchal
Petr Prchal
Získejte slevu

Nakupte u nás s výraznou slevou na naše knihy. Získat slevu ->

Košík
Aktuálně
  • Životní i umělecké příběhy pěveckých hvězd 70. a 80. let
  • Autor: Miroslav Graclík

Anotace knihy:

Nakladatelství Petr Prchal přichází na trh s novou edicí GRAM, ve které vydává serii knih, jež mapují československou pop music 70. a 80. let minulého století. Každá kniha HVĚZDY POPU, které jsme milovali, přináší osudy sedmi interpretů a mapuje nejen jejich uměleckou kariéru, ale i jejich soukromý život až do dnešních dnů. Nechybí ani ukázky dobových recenzí a spousty černobílých fotografií, které přinášejí titulní strany malých (singlů) i dlouhohrajících (alb) desek a cédéček vybraných interpretů, jejich dobové plakáty a podpiskarty, ale i titulní strany tehdejších časopisů s nimi i jejich fotografie z dětství či současný snímek, aby si čtenář mohl udělat srovnání, jak moc se tehdejší hvězdy změnily od dob své největší slávy i co dělají a jak žijí dnes. V každé knize je i příběh jednoho již nežijícího interpreta a jednoho ze Slovenska, protože 70. a 80. léta minulého století jsme prožili ve společném Československu a slovenští zpěváci se u nás těšili velké popularitě.
Autorem textu je zkušený publicista a spisovatel Miroslav Graclík (www.graclik.cz), který se československou pop music zabývá již řadu let a na svém kontě má několik knížek s touto tématikou (Slavičí osudy 1 a 2 nebo neautorizované biografie Ivety Bartošové, Mariky Gombitové, Marie Rottrové a Petra Nováka).
Každá kniha – paperback (rozměr 145 x 205 mm) má 200 stránek textu s černobílými fotografiemi a stojí pouhých 99,- korun, aby byla dostupná široké veřejnosti. I proto bude mimo knihkupectví v distribuci PNS a k dostání ve vybraných trafikách.
První díl vychází 25. listopadu 2011 a mapuje umělecké i životní příběhy v mnohdy velmi upřímných a otevřených zpovědích Michala Davida, Heidi Janků, Pavla Rotha, Petry Janů, Miroslava Dudáčka, Slovenky Júlie Hečkové a Petra Sepešiho, který byl první láskou Ivety Bartošové a tragicky zahynul při automobilové nehodě.
Druhý díl vyjde ve druhé polovině ledna 2012 a přinese osudy těchto zpěváků: Jakub Smolík, Petra Černocká, Vítězslav Vávra, Michaela Linková, Viktor Sodoma, Eva Koslolányiová a Pavel Bartoň.

Obálka knihy Hvězdy popu, které jsme milovali:

[singlepic id=11 w=320 h=240 float=]